ERA-3VRW2671V
Mfr.Part #
ERA-3VRW2671V
Description
RES 2.67K OHM 0.05% 1/8W 0603
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thin Film Resistors
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Qualification :
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Voltage Rating :
75V
Resistance :
2.67 kOhms
Height :
0.45 mm
Length :
1.6 mm
Product Width :
0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Width :
0.8 mm
Tolerance :
±0.05%
2
Product Length :
1.6mm
Datasheets
ERA-3VRW2671V
Panasonic ERA-3VRW2671V
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-3V Series, Thin Film, 2.67 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C