ERA-3EEB7681V
Mfr.Part #
ERA-3EEB7681V
Resistance :
7.68kOhm
Power Rating :
62.5mW
Termination :
SMD/SMT
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3EEB7681V
ERA-3E Series, Thin Film, 7.68kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C