ERA-3EEB3301V
Mfr.Part #
ERA-3EEB3301V
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
3.3kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3EEB3301V
ERA-3E Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C