ERA-3EEB2052V
Mfr.Part #
ERA-3EEB2052V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
20.5kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
ERA-3EEB2052V
ERA-3E Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C