ERA-3EEB2051V
Mfr.Part #
ERA-3EEB2051V
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
ERA-3E
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
2.05kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-3EEB2051V
ERA-3E Series, Thin Film, 2.05kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C