ERA-3EEB1820V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3EEB1820V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR METAL FILM
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ERA-3E
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
182Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ERA-3EEB1820V
ERA-3E Series, Thin Film, 182Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C