ERA-3EEB1622V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1622V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
16.2kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Published :
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
ERA-3EEB1622V
ERA-3E Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C