ERA-3EEB1181V
Mfr.Part #
ERA-3EEB1181V
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
1.18kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3EEB1181V
ERA-3E Series, Thin Film, 1.18kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C