ERA-3ARW913V
Mfr.Part #
ERA-3ARW913V
Description
RES SMD 91K OHM 0.05% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
ERA-3A
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
91kOhm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Radiation Hardening :
No
Depth :
800μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
2
Datasheets
ERA-3ARW913V
Panasonic ERA-3ARW913V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 91kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C