ERA-3ARW912V
Mfr.Part #
ERA-3ARW912V
Description
RES SMD 9.1KOHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
800μm
Chip
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.05%
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Resistance :
9.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
Datasheets
ERA-3ARW912V
Panasonic ERA-3ARW912V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C