ERA-3ARW823V
Mfr.Part #
ERA-3ARW823V
Description
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/10W 0603
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
82kOhm
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Chip
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ERA-3ARW823V
Panasonic ERA-3ARW823V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 82kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C