ERA-3ARW393V
Mfr.Part #
ERA-3ARW393V
Description
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/10W 0603
e3
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
75V
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
39kohm
Series :
ERA-3A
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mount :
Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.05%
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Depth :
800μm
Voltage - Rated :
150V
Contact Plating :
Tin
Datasheets
ERA-3ARW393V
Panasonic ERA-3ARW393V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 39kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C