ERA-3ARW243V
Mfr.Part #
ERA-3ARW243V
Description
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/10W 0603
Automotive AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Height :
450μm
Resistance :
24kOhm
Depth :
800μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
yes
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Series :
ERA-3A
Max Power Dissipation :
100mW