ERA-3ARW222V
Mfr.Part #
ERA-3ARW222V
Description
RES SMD 2.2KOHM 0.05% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW