ERA-3ARW152V
Mfr.Part #
ERA-3ARW152V
Description
RES SMD 1.5KOHM 0.05% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.5kOhm
Working Voltage :
75V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C