ERA-3ARW133V
Mfr.Part #
ERA-3ARW133V
Description
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Height :
450μm
Mount :
12 Weeks
Voltage - Rated :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Contact Plating :
Tin
Resistance :
13kOhm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
ERA-3A
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Datasheets
ERA-3ARW133V
Panasonic ERA-3ARW133V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C