ERA-3ARB7152V
Mfr.Part #
ERA-3ARB7152V
Description
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Depth :
800μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Military Standard :
Not
2
Height :
558.8μm
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
71.5kOhm
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ERA-3ARB7152V
Panasonic ERA-3ARB7152V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 71.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C