ERA-3ARB6491V
Mfr.Part #
ERA-3ARB6491V
Description
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
6.49kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Automotive AEC-Q200
REACH SVHC :
No SVHC
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
100mW
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Depth :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
558.8μm
Datasheets
ERA-3ARB6491V
Panasonic ERA-3ARB6491V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C