ERA-3ARB512V
Mfr.Part #
ERA-3ARB512V
Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
5.1kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Tolerance :
±0.1%