ERA-3ARB3322V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3322V
Description
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
Thin Film
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Resistance :
33.2kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3ARB3322V
Panasonic ERA-3ARB3322V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 33.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C