ERA-3ARB2262V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2262V
Description
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Depth :
800μm
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
75V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
75V
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Solder
Height :
558.8μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
REACH SVHC :
No SVHC
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22.6kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3ARB2262V
Panasonic ERA-3ARB2262V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C