ERA-3ARB1962V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1962V
Description
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
19.6kOhm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Datasheets
ERA-3ARB1962V
Panasonic ERA-3ARB1962V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C