ERA-3ARB1332V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1332V
Description
RES SMD 13.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
800μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
Solder
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
13.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
Chip
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
No SVHC
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
2
Max Power Dissipation :
100mW
e3
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3ARB1332V
Panasonic ERA-3ARB1332V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C