ERA-3ARB1272V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1272V
Description
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
217
In Stock :
217
Resistance :
12.7kOhm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Construction :
RECTANGULAR
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Datasheets
ERA-3ARB1272V
Panasonic ERA-3ARB1272V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C