ERA-3ARB1211V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1211V
Description
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.21kohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Power Rating :
100mW
Datasheets
ERA-3ARB1211V
Panasonic ERA-3ARB1211V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.21kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C