ERA-3ARB1151V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1151V
Description
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.15kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
75V
Depth :
800μm
Max Power Dissipation :
100mW