ERA-3AEB2101V
Mfr.Part #
ERA-3AEB2101V
Description
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
No SVHC
Construction :
Chip
Resistance :
2.1kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
ERA-3AEB2101V
Panasonic ERA-3AEB2101V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 2.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C