ERA-3AEB1692V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1692V
Description
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ERA-3A
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
16.9kOhm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3AEB1692V
Panasonic ERA-3AEB1692V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C