ERA-3AEB1471V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1471V
Description
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/10W 0603
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated DC :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.47kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ERA-3A
Datasheets
ERA-3AEB1471V
Panasonic ERA-3AEB1471V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C