ERA-3AEB1271V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1271V
Description
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.27kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3AEB1271V
Panasonic ERA-3AEB1271V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.27kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C