ERA-3AEB1210V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1210V
Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
No
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
121Ohm
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
SMD/SMT
Datasheets
ERA-3AEB1210V
Panasonic ERA-3AEB1210V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 121Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C