ERA-3AEB1151V
Mfr.Part #
ERA-3AEB1151V
Description
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
1.15kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
ERA-3AEB1151V
Panasonic ERA-3AEB1151V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C