ERA-2VRW7321X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2VRW7321X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.32K OHM 0.05% 1/10W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
0.35 mm
Base Product Number :
ERA-2VRW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
7.32 kOhms
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Product :
Thin Film Resistors High Reliability
Termination Style :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Number of Terminations :
2
Packaging :
Reel
Power Rating :
63 mW
Product Type :
Thin Film Resistors
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage Rating :
50 V
Length :
1 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Technology :
Thin Film
Tolerance :
±0.05%
Mounting Style :
PCB Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Width :
0.5 mm
Subcategory :
Resistors
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Series :
ERA-2V
Brand :
Datasheets
ERA-2VRW7321X
Panasonic ERA-2VRW7321X
ERA-2V Series, Thin Film, 7.32 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C