ERA-2VRB5361X
Mfr.Part #
ERA-2VRB5361X
Description
RES 5.36K OHM 0.1% 1/10W 0402
Length :
1 mm
Power Rating :
63 mW
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Voltage Rating :
50 V
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height :
0.35 mm
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Supplier Device Package :
Resistance :
5.36 kOhms
Width :
0.5 mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-2VRB5361X
Panasonic ERA-2VRB5361X
ERA-2V Series, Thin Film, 5.36 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C