ERA-2HRC7151X
Mfr.Part #
ERA-2HRC7151X
Description
RES SMD 7.15K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
7.15kOhms
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRC7151X
Panasonic ERA-2HRC7151X
ERA-2H Series, Thin Film, 7.15kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C