ERA-2HRC5231X
Mfr.Part #
ERA-2HRC5231X
Description
RES SMD 5.23K OHM 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Series :
ERA-2H
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
5.23kOhms
Datasheets
ERA-2HRC5231X
Panasonic ERA-2HRC5231X
ERA-2H Series, Thin Film, 5.23kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C