ERA-2HRC3400X
Mfr.Part #
ERA-2HRC3400X
Description
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/16W 0402
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
340Ohms
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2HRC3400X
Panasonic ERA-2HRC3400X
ERA-2H Series, Thin Film, 340Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C