ERA-2HRC2551X
Mfr.Part #
ERA-2HRC2551X
Description
RES SMD 2.55K OHM 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ERA-2H
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
2.55kOhms
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
ERA-2HRC2551X
Panasonic ERA-2HRC2551X
ERA-2H Series, Thin Film, 2.55kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~125°C