ERA-2HRB4701X
Mfr.Part #
ERA-2HRB4701X
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.7kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2HRB4701X
Panasonic ERA-2HRB4701X
ERA-2H Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C