ERA-2HRB2670X
Mfr.Part #
ERA-2HRB2670X
Description
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
267Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Series :
ERA-2H
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2HRB2670X
Panasonic ERA-2HRB2670X
ERA-2H Series, Thin Film, 267Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C