ERA-2HKD11R3X
Mfr.Part #
ERA-2HKD11R3X
Description
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
11.3Ohms
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2HKD11R3X
Panasonic ERA-2HKD11R3X
ERA-2H Series, Thin Film, 11.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C