ERA-2HEB82R5X
Mfr.Part #
ERA-2HEB82R5X
Description
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Resistance :
82.5Ohms
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HEB82R5X
Panasonic ERA-2HEB82R5X
ERA-2H Series, Thin Film, 82.5Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C