ERA-2HEB68R1X
Mfr.Part #
ERA-2HEB68R1X
Description
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Resistance :
68.1Ohms
Datasheets
ERA-2HEB68R1X
Panasonic ERA-2HEB68R1X
ERA-2H Series, Thin Film, 68.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C