ERA-2HEB51R1X
Mfr.Part #
ERA-2HEB51R1X
Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
51.1Ohms
Datasheets
ERA-2HEB51R1X
Panasonic ERA-2HEB51R1X
ERA-2H Series, Thin Film, 51.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C