ERA-2HEB3161X
Mfr.Part #
ERA-2HEB3161X
Description
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
3.16kOhms
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2HEB3161X
Panasonic ERA-2HEB3161X
ERA-2H Series, Thin Film, 3.16kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C