ERA-2HEB1582X
Mfr.Part #
ERA-2HEB1582X
Description
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
15.8kOhms
Datasheets
ERA-2HEB1582X
Panasonic ERA-2HEB1582X
ERA-2H Series, Thin Film, 15.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C