ERA-2ARC112X
Mfr.Part #
ERA-2ARC112X
Description
RES SMD 1.1KOHM 0.25% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Resistance :
1.1kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
406.4μm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.25%
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Lead Free :
Lead Free
Working Voltage :
50V
Datasheets
ERA-2ARC112X
Panasonic ERA-2ARC112X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C