ERA-2ARB621X
Mfr.Part #
ERA-2ARB621X
Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
39
In Stock :
39
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
2014
Feature :
Automotive AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
1005
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED
Resistance :
620Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm