ERA-2ARB4321X
Mfr.Part #
ERA-2ARB4321X
Description
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
4.32kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
ERA-2A
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Max Power Dissipation :
63mW
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Datasheets
ERA-2ARB4321X
Panasonic ERA-2ARB4321X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C