ERA-2ARB333X
Mfr.Part #
ERA-2ARB333X
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Resistance :
33kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ERA-2ARB333X
Panasonic ERA-2ARB333X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C